O mně

Discover our jobs and the rigorous process of creation.
Our principles are creativity, design, experience and knowledge.

Kdo jsem?

Vladimír Jindra z Kadaně, sběratel grafitových, inkoustových tužek jak s potiskem tak i bez potisku a člen Klubu sběratelů kuriozit č. 3285.

Ke sbírání tužek jsem se dostal, skoro jako každý sběratel, náhodou. V roce 2002 jsem byl s rodinou na dovolené v Hluboké nad Vltavou a to zrovna v době když začalo intenzivně pršet a povodně nabíraly na síle. Nic jiného se nedalo dělat, jen sedět v chatě a číst. Mimo jiné se mi dostal do ruky bulvární plátek BLESK, kde na jedné ze stránek byla fotografie staršího muže, který se v tom dobrém slova smyslu "naparoval", že sbírá obyčejné tužky a že jich má ve sbírce přes 2000 druhů. To mě tak zaujalo, že jsem si řekl: „Chlapče tebe brzo doženu" a tak jsem začal se sbírkou.

Začátek nebyl nic moc. Při příchodu do prodejny zde v Kadani jsem koupil 4 tužky a víc ve městě nikdo neměl. Tedy tvrdost č. 1,2,3,4 a dost. Po prodejnách v Kadani jsem chodil a chodím doposud pravidelně. Brzy jsem zjistil, že je Kadaň pro sběratele moc malé město. Není totiž možné, aby prodejna objednávala to co bych potřeboval.

První rok sbírání, měla sbírka 63 druhů. V roce 2003 se sbírka rozrostla o pouhé 4 druhy. To bylo pořád hodně málo a můj cíl dohnat sběratele z Blesku byl v nedohlednu. Bylo tedy nutné jezdit po republice a v roce 2004 byl již přírůstek 354 druhů a další sběratelka v rodině manželka. Do té doby než sbírání také propadla, tužkám nevěnovala moc pozornosti. V roce 2005 byl přírůstek o 1401 druhů. V tomto roce jsme každý volný čas věnovali turistice po republice s nákupem tužek a také jsem se konečně osobně setkal s mužem o kterém se psalo v Blesku panem Petráněm z Mostu. Je to prima starší pán a od té doby jsme neustále v kontaktu. Letošního roku se sbírka k dnešnímu dni rozrostla o dalších 1167 druhů.

Musím však uvést, že teprve od konce roku 2004 jsem začal dávat na vědomí všem známým, a kamarádům, že sbíráme tužky. Když se o sbírce dovědělo více lidí, tak rozšíření sbírky bylo velice rychlé. Darem jsme dostali a stále dostáváme dost tužek. Dárců je opravdu hodně, kdybych je měl jmenovat určitě bych na někoho zapomněl a to bych byl opravdu nerad. Všechny dárce naleznete pod názvem katalog.

Ostatní zajímavosti

V současné době máme tužky dovezené z Holandska, Irska, SRN, Chorvatska, Rakouska, Číny, USA, Maroka, Anglie, Slovenska, Peru, Venezuely, Španělska, Ukrajiny, Malorky, Jihoafrické republiky, Švýcarska, Austrálie, Finska ,Egypta a Kanady. Mohlo by se zdát, že jsem procestoval kus světa, ale to není pravdou. V žádném z těchto států jsem nebyl. Všechny tyto tužky jsme dostali od známých a kamarádů, kteří je přivezli ze svých cest.

Máme také mnoho inzerátů na internetu a občas se někdo ozve s nabídkou. Další možnost rozšíření sbírky je v aukcích na internetu, kde se dají vydražit opravdové skvosty a výměnou mezi sběrateli. Tužky se také dají koupit např.: v lékárně, sexshopu, v supermarketech, prodejnách dárků, hraček, na bleších trzích a různých prodejnách kde by jste to ani nečekali takovým příkladem jsou cukrárny v Praze. Opravdu se stačí jen dívat kolem sebe.

O sbírce vedeme od roku 2004 přesné záznamy. Vytvořil jsem katalog kde každá tužka má své pořadové číslo, popis, foto, gradace a dále je zde uvedeno, kdy, kde a za kolik byla každá tužka pořízena, či kdo nám jí kdy daroval a odkud byla přivezena. Máme tedy přesný přehled o sbírce.

V ČR jsou registrovaní sběratelé V KSK p. Jaroslav Gebler, Ing., CSc. Z Prahy, p. Emanuel Petráň z Mostu, pí. Gabriela Hrochová z Ćech pod Kosířem, já a p. Petr Nedoma Ing., z Tětic. Myslím, že sběratelů je určitě více, ale nikdo o nich neví a to je škoda. Také se zde musím pochlubit, že posledního z jmenovaných jsem získal pro sbírání tužek já, ale základ jeho sbírky byl ve školních letech. Pak se sbírání řadu let nevěnoval, ale naštěstí tužky si schoval. V roce 2005 našel můj inzerát, vzpomněl si na dětská léta napsal mi a od té doby jeho sbírka pokračuje dál.

Všechny tužky máme vystaveny doma. Nábytek si s manželkou navrhujeme a děláme sami. Místa na vystavení všech tužek máme doma dost.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer sodales sagittis magna. consectetur adipiscing elit sed consequat, leo eget bibendum sodales.

Adrián Guerra Marrero, Artificial Reason CEO